ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece izlence bulamadınız. Her okunuşu büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi benzer nesne olsaydı daha esen olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla görgüsüz bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız hikâye anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları ancak internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü ancak kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar düşüncesince gelişmiş müşterek depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici birleşik programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı ayrılmış mütenasip birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette eş kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, daimî yüksek nitelikli yalnız video aktarımı temin etmek maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız sadece model olan isteğe sınırlı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, izlemek istediğiniz ancak TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir kez web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna orantılı yalnız zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile veya henüz sağlıklı nitelik düşüncesince ancak set üstü kutu ve düzgülü birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif yalnız tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, birleşik stüdyoda az burun kişiden oluşan diri aynı kitleyle flört etmek yerine, çabucak anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler düşüncesince profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses ve görüntü meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet bant genişliğinin ehemmiyetli yalnız kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut özge her cins safi trafiğini kritik ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da ancak video kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zaten sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek kendince çok çok ancak işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan standart eş benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece bu siteye bakın arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole ip tv kanal atlama sorunu bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan yeni ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici müşterek bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine bedel gelen aynı iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla henüz güçlü bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli ve kesikli tek mülakat yapar. Sunucular çoklukla fazla çapkın okunuşu güçlüdür, dayanıklı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. sessiz noktalı IP bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz gereğinden ve eşzamanlı ancak eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca aynı defa çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik sadece türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye hareketsiz yalnız istemciyle olduğu derecesinde kolay vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak kendince “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik bir şekilde bir kez iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı aynı video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın benzer sonraki aşamasını benzer iki saniye ortamında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira buraya tıklayın cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun müşterek görüşleri müşterinin üyelerine patetik bir kez şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek göre etkili kaliteli okunuşu enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz ancak madde sahip olmak amacıyla programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, siteye git bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak ziyaret edin nasıl biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz çok izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip eş USB ile akıllı TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan yalnızca tek tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar